FAQ

t

Jak przygotować się na wizytę?

Na pierwszą wizytę warto zabrać dokumentację medyczną tj. wyniki badań zdjęcia RTG, USG i ich opisy etc. Mile widziane będzie również skierowanie od lekarza prowadzącego. Na zabiegi można również przynieść własny kocyk, ulubioną zabawkę czy smakołyk to na pewno umili naszemu pupilowi czas spędzony na terapii.
t

Jak wyglądają zabiegi?

Zabiegi zazwyczaj trwają od 15 do 60 minut, w większości przypadków powinny być wykonywane codziennie względnie co drugi dzień. Przeważnie stosuje się serię 10 zabiegów, jednak często warto wykonać więcej- ilość ta jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta.
t

Czy zabieg może nie pomóc?

Niestety może się zdążyć niekiedy że terapia nie przyniesie przewidywanego rezultatu. Czasem efekt jest niezauważalny dla człowieka (pies niestety nie powie nam że np. kolano boli go trochę mniej). Często poprawa stanu zdrowia pojawia się z opóźnieniem (nawet 7 do 21 dni po zakończonej terapii) wynika to z tego że organizm potrzebuję czasu na „wytworzenie odpowiedzi” na pewne bodźce zadane w czasie fizjoterapii (analogicznie jak w przypadku przyjmowania np.: witamin czy innych suplementów- zazwyczaj efekt nie jest widoczny po zażyciu jednej tabletki). Z kolei innym razem mimo iż brak jest ewidentnych efektów fizykoterapii widocznych „gołym okiem” może się zdarzyć że powrót do zdrowia trwał np. tylko 2 lub 3 miesiące a nie 5 lub 6 miesięcy. Stosując fizykoterapię należy pamiętać iż jest to terapia wspomagająca i uzupełniająca standardowe postępowanie medyczne i w niektórych poważnych i ciężkich przypadkach nie możemy spodziewać się nagłego „cudownego” wręcz ozdrowienia (co nie oznacza że fizjoterapia jest tu zbędna – wprost przeciwnie), oczywiście w wielu przypadkach jesteśmy w stanie osiągnąć wręcz spektakularne efekty, lecz należy pamiętać że rehabilitacja to zazwyczaj powolny i żmudny proces wymagający dużej cierpliwość i wytrzymałości.
t

Kiedy rozpocząć rehabilitację?

Wbrew wielu opinii rehabilitację należy rozpocząć jak najwcześniej, nie należy zwlekać. Często odpowiednią rehabilitację należy wdrożyć jeszcze przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Niektóre zabiegi fizykoterapeutyczne można stosować praktycznie w ostrym stanie choroby. Czym szybciej wdroży się zabiegi rehabilitacyjne tym większa jest szansa iż przyniosą one oczekiwany skutek. Zbyt długie zwlekanie z wprowadzeniem terapii może doprowadzić do nieodwracalnych zmian lub znacząco utrudnić i przedłuzyć fizykoterapię. Twierdzenie iż rehabilitacja nic nie pomoże lub żeby odłożyć ją na późniejszy termin wynika niestety często z niewiedzy.
t

Rehabilitacja zaawansowanej dysplazji bioder i innych nieuleczalnych "beznadziejnych" chorób- czy warto?

Rehabilitację przeprowadza się nie tylko w celu 100% wyleczenia pacjenta ale również po to by każdy chory mógł odzyskać w jak największym stopniu sprawność oraz by zminimalizować dyskomfort i jak najbardziej podnieść jakość życia. Tak więc każdy pacjent nawet z najcięższymi i nierokującymi dysfunkcjami powinien mieć zapewnioną odpowiednią opiekę (w tym odpowiednią fizjoterapię). Więcej informacji i szczegółów na temat rehabilitacji innych schorzeń szukaj w dziale „artykuły”.

Kontakt

Adres

ul. Bohaterów Warszawy 15,
02-495 Warszawa

Telefon

Dni otwarcia

od Poniedziałku do Soboty