• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Oferta Magnetoterapia dla zwierząt - Warszawa

Magnetoterapia dla zwierząt - Warszawa

          W magnetoterapii wykorzystuje się pole magnetyczne o natężeniu do ok 20 mT (mili Tesli). Pole magnetyczne jest zjawiskiem fizycznym występującym w przyrodzie naturalnie (jest to np. magnetyzm kuli ziemskiej [który wynosi ok 50 mikro tesli]) a także sztucznie (wszystkie urządzenia elektryczne wytwarzają pole magnetyczne np telewizor może wytwazać pole o natężeniu ok 30 mikro tesli), tak więc w magnetoterapii wykorzystuje się pole magnetyczne o zdecydowanie większym natężeniu oraz o uporządkowanym i zaplanowanym przebiegu. Pole to przenika przez cały organizm i dociera do wszystkich komórek ( z tąd właśnie bierze się stosunkowo szeroki zakres działania tej terapii) przenikliwość jest tak duża iz można staosować te zabiegi nawet przez opatrunki gipsowe. Według najnowszych badań wbrew wielu opiniom, również metalowe endoprotezy a takze gwoździe chirurgiczne i inne materiały metalowe stosowane w chirurgi ortopedycznej nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania tychże zabiegów.
          Pole magnetyczne działa biostymulacyjnie. Biostymulacja polega na pobudzaniu wewnątrzkomórkowych procesów biochemicznych tajkich jak oddychanie, odżywianie, transport wewnątrzkoórkowy etc.

UWAGA! PROSZĘ NIE MYLIĆ MAGNETOTERAPII Z MAGNETOSTYMULACJĄ - w magnetostymulacji wykorzystuje się o wiele niższe natężenie pola magnetycznego i są to zabiegi do wykonywania raczej we własnym zakresie w domu przez bardzo długi czas, a sprzęt wykorzystywany do tego typu zabiegów czasem nawet nie ma zalilania elektrycznego (wszyte magnesy).

MAGNETOTERAPIA MOŻE BYĆ STOSOWANA W OSTRYM PRZEBIEGU CHOROBY. 

Pole magnetyczne działa:

przeciwzapalnie

przeciwbólowo

przeciwobrzękowo

przyśpiesza procesy regeneracyjne, również znacząco przyśpiesza zrost kostny

uspokajająco

Wskazania:

złamania (przyspieszenie zrostu kostnego)

zwichnięcia

naderwanie ścięgien, więzadłem

uszkodzenia torebki stawowej

stany zapalne i zwyrodnieniowe aparatu ruchu

choroby kręgosłupa (dyskopatia, spondyloza)

choroby neurologiczne (porażenia, niedowłady, stany zapalne nerwów)

po operacjach chirurgicznych jako terapia przyśpieszająca regenerację tkanek.

zaburzenia krążenia obwodowego

krwiaki

choroba wrzodowa

choroby dermatologiczne (owrzodzenia, przyśpieszenie gojenia się ran [również pooperacyjnych])

 

Przeciwwskazania:

choroby nowotworowe

ciąża

ostre choroby infekcyjne bakteryjne wirusowe i grzybicze

implanty elektroniczne (rozrusznik serca)

UWAGA! WSZELKIE METALOWE "WSZCZEPY / IMPLANTY" CHIRURGICZNE (GWOŹDZIE, ŚRUBY, DRUTY, PŁYTKI etc.) NIE SĄ PRZECIWWSKAZANIEM DO MAGNETOTERAPII. 

Obecnie dostępny jest również aplikator płaski który ułatwia wykonanie zabiegu u bardziej niespokojnych pacjentów a także umożliwia przeprowadzenie zabiegu na większym odcinku ciała u dużych psów.