• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Oferta Kinezyterapia wetenaryjna - Warszawa

Kinezyterapia wetenaryjna - Warszawa

     Kinezyterapia czyli leczenie ruchem i gimnastyką mające na celu przywrócenie sprawności fizycznej. Stosowane są tutaj różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne wykonywane pod nadzorem fizjoterapeuty, a także samodzielnie w domu oraz z wykorzystaniem różnego typu sprzętu (piłki, krążki, wałki, słupki, biężnia etc.)
Stosujemy specjalne ćwiczenia wzmacniające aparat ruchu, propriocepcję i kondycję. Ćwiczenia te stosujemy u zwierząt chorych, niepełnosprawnych, wracających do zdrowia po zabiegach chirurgicznych, także dla zwierząt otyłych jest to bardzo dobra forma wspomagania diety..
Istotną kwestią a bardzo często ignorowaną, są ćwiczenia rozgrzewające i wyciszające dla psów sportowych (np: AGILITY) czy psów pracujących, należy pamiętać że dobrze zaplanowany i poprowadzony trening nie tylko pozytywnie wpływa na kondycję i sprawnośc naszego psa ale przedewszystkim zmniejsza ryzyko kontuzji i przetrenowania- o co w sporcie nie trudno.
Odpowiedni ruch i ćwuiczenia bardzo pozytywnie wpływają na zdrowie (zmniejszamy ryzyko pojawienia się schorzeń stawów, kregosłupa, mieśni, układu krązeniowo - oddechowego), sprawność, kondycję i samopoczucie naszych pupili w podeszłym wieku.

          

  

WIĘCEJ INFORMACJI A TAKŻE MATERIAŁY DYDAKTYCZNE, NA TEMAT ĆWICZEŃ I ZABIEGÓW POPRAWIAJĄCYCH SPRAWNOŚĆ I KONDYCJĘ NASZYCH ZWIERZĄT OTRZYMACIE PAŃSTWO NA SPOTKANIU Z TERAPEUTĄ