Medycyna regeneracyjna

Medycyna regeneracyjna jest młodą i szybko rozwijającą się interdyscypliną zajmujcą się naprawianiem i regeneracją komórek i tkanek. Poniżej znajduje się zwięzły opis najczęściej stosowanych terapii medycyny regeneracyjnej.

PRP – (platelet rich plasma), osocze bogato płytkowe

preparat zawierający koncentrat płytek krwi z których uwalniają się czynniki wzrostu, te z kolei wpływają na regenerację tkanek. Preparat uzyskuje się z krwi obwodowej pacjenta (preparat autologiczny) w związku z czym jest bezpieczny. Terapię tą stosuje się w chorobach stawów, mięśni, więzadeł, ścięgien, tkanek miękkich.

IRAP® Orthokine vet

Terapia ta wykorzystuje ACS (autologiczna kondycjonowana surowica). Preparat uzyskuje się z krwi własnej pacjenta, nie ma w nim żadnych obcych składników. Po pobraniu krwi od pacjenta, poddaje się ją specjalnej „obróbce” w wyniku czego uzyskuje się z niej przede wszystkim IL – 1Ra (antagonista interleukiny 1) który blokuje receptory IL – 1 (interleukina 1- jest to czynnik prozapalny uwalniany w organizmie np. na skutek urazu) co powoduje efekt przeciwzapalny. Trapię stosuje się w chorobach stawów, kości i ścięgien.

Komórki macierzyste

Są to pierwotne komórki organizmu mające zdolność samoodnowy i różnicowania się do różnych dojrzałych komórek. Istnieją różne rodzaje komórek macierzystych, mające różne właściwości. Ze względu na pochodzenie wyróżniamy komórki macierzyste zarodkowe (pochodzące z komórek zarodka) oraz dorosłe komórki macierzyste (somatyczne). Teoretycznie terapia komórkami macierzystymi umożliwia regenerację uszkodzonych/chorych tkanek. Jest to prężnie rozwijająca się dziedzina nauki, która może dużo zmienić w dzisiejszej medycynie.

Kwas Hialuronowy (HA)

Glikozoaminoglikan, „substancja” występująca powszechnie w różnych tkankach, np. w skórze, mazi stawowej, ciałku szklistym oka. W mazi stawowej
odpowiedzialny jest za odpowiednią lepkość, smarowanie, ochronę mechaniczną a także za odżywianie chrząstki stawowej. Z wiekiem a także w chorobach zwyrodnieniowych i w stanach zapalnych, ilość HA zmniejsza się. Podanie kwasu hialuronowego zmniejsza stan zapalny, odżywia chrząstkę stawową, ułatwia ruch stawu oraz działa przeciwbólowo.

Kontakt

Adres

ul. Bohaterów Warszawy 15,
02-495 Warszawa, woj. mazowieckie
NIP: 5222555913
REGON: 016329510

Telefon

Rehabilitacja 607 311 804 

Przychodnia "ogólna" 22 867 60 80

Dni otwarcia

Pn-pt: 9-22

So: 10-18